Afera korupcyjna na Lubelszczyźnie! 24 osoby zatrzymane.

Jak donosi portal Gazeta.pl:

Do zatrzymań doszło we wtorek rano w ramach śledztwa prowadzonego od lipca przez CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jak informuje rzecznik prokuratury, Beata Syk-Jankowska, osoby, co do których są wnioski o areszt, to: Bogdan L., egzaminator z zarzutem płatnej protekcji, Edward K., mechanik z WORD, i Roman P., właściciel szkoły nauki jazdy spod Lublina. Sąd zajmie się wnioskami o areszt prawdopodobnie w czwartek.

Śledczy informują m.in. o przedstawieniu pięciu osobom zarzutu tak zwanej płatnej protekcji. Powołując się na wpływy w WORD w Lublinie, osoby te podejmowały się "załatwienia" pozytywnego wyniku na egzaminie na prawo jazdy w zamian za łapówkę - z reguły chodziło o tysiąc złotych. Wśród zatrzymanych było dwóch egzaminatorów i jeden pracownik techniczny WORD w Lublinie. Część podejrzanych ma też zarzuty związane z wręczaniem łapówek.

Komentarze i opinie:

© 2oo9-2o12. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Prezentowane oprogramowanie chronione jest prawe autorskim oraz innymi postanowieniami prawnymi.
www.Egzaminator-Testy.pl