"Drzwi wyrywa z korzeniami"... czyli jak okaleczyć Maserati

Fragment programu produkcji TVN - Zakup Kontrolowany, w roli głównej Maserati Gran Turismo :)

Zapewne większość z Państwa zna już tą scenkę - ale przypomnijmy:

Z komentarza jaki wpadł mi w ucho przy okazji jakiegoś wieczornego programu we wspomnianej już wyżej stacji telewizyjnej, wynikało że sytuacja skończyła się oczywiście przybyciem Policji w rezultacie czego kierowca autobusu został ukarany mandatem. Przyjąłem do wiadomości jakoś nie specjalnie zawracając sobie tym głowę... ale nie dalej jak pięć minut po tym zacząłem się zastanawiać... chwila... Artykuł 45, ustęp 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi:

Art. 45. 1. Zabrania się:
...
3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
...

Oczywiście nie twierdzę że kierowca autobusu również nie powinien upewnić się o sytuacji na drodze (szczególnie w bezpośrednim obrębie pojazdu), nie mniej jednak wydaje mi się że obarczanie tylko jednego z kierowców całą winą jest w tym przypadku niewłaściwe. Mam też dziwne wrażenie że bohaterzy filmu "przesiadają się" przy okazji zatrzymania w zatoczce dla autobusu komunikacji miejskiej - ale to moje przypuszczenie jakie mam oceniając tak czy inaczej wykadrowany materiał. A co Państwo sądzicie o tej sytuacji?

Komentarze i opinie:

© 2oo9-2o12. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Prezentowane oprogramowanie chronione jest prawe autorskim oraz innymi postanowieniami prawnymi.
www.Egzaminator-Testy.pl