Egzaminator wraca do gry!

Wracamy do gry!

Przed kilkoma minutami opublikowaliśmy krytyczną aktualizację bazy danych systemu Egzaminator2012. W dużej mierze załatwia ona temat zgodności bazy z aktualnymi przepisami. Mało tego, intensywnie pracujemy nad kolejną aktualizacją - dokładającą spory zbiór nowych pytań do bazy. Aktualizacja pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Z mniej optymistycznych informacji - niestety odwleka nam się w czasie premiera nowej wersji programu - ze zmienionym bardziej czytelnym interfejsem. Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy dłużej zwlekać i postanowiliśmy uaktualnić program Egzaminator2012 pytaniami wcześniej przeznaczonymi dla nowej wersji programu. Uznaliśmy, że uaktualnienie baz danych jest bardziej istotnej niżeli "odświeżenie" samego programu - to może poczekać.

W związku z nowymi terminami egzaminów, mamy też do was prośbę - przesyłajcie nam pytania jakie udało wam się zebrać. Wspólnie je opracujemy i zweryfikujemy - a dla was w zamian na pewno coś zaoferujemy :) Piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Z pozdrowieniami,

Zespół Egzaminator-Testy.pl

Małopolskie WORDy zaostrzają walkę z korupcją

Nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy mają uniemożliwić pracownikom Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego branie łapówek. Dyrektorzy takich ośrodków w Małopolsce dostali zalecenie, aby nie zatrudniać egzaminatorów, którzy w jakikolwiek sposób są powiązani ze szkołami jazdy, czyli mają na przykład krewnego, który taką szkołę prowadzi. 

Najbardziej rewolucyjnym pomysłem jest jednak rotacja egzaminatorów w poszczególnych małopolskich miastach. Ci z Krakowa mają być co jakiś czas wysyłani do Tarnowa albo Nowego Sącza i odwrotnie. Ma to zmniejszyć szansę skontaktowania się z nieuczciwymi pracownikami szkół jazdy i z samymi zdającymi.

Więcej na ten temat na stronach Dziennika Polskiego

Harmonogram egzaminów weryfikacyjnych 2014

Znany jest już tegoroczny harmonogram Państwowych egzaminów weryfikacyjnych dla Egzaminatorów oraz kandydatów na egzaminatorów Prawa Jazdy. Zapraszamy do lektury... i nauki ;)

 

Szanowni Państwo.

W roku 2014 egzaminy weryfikacyjne dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów osób ubiegających się o uprawniania do kierowania pojazdem silnikowym będą prowadzone według następującego harmonogramu:

1) 01-02.03.2014 r.- WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny;

(termin przyjmowania wniosków i opłat do 3.02.2014 r.)

2) 15-16.03.2014 r. – WORD Częstochowa, ul. Hallera 1 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny;

(termin przyjmowania wniosków i opłat do 17.02.2014 r.)

3) 29-30.03.2014 r. - WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny

(termin przyjmowania wniosków i opłat do 3.03.2014 r.)

4) 12-13.04.2014 r. - WORD Częstochowa, ul. Hallera 1 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 17.03.2014 r.)

5) 26-27.04.2014 r. - WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 31.03.2014 r.)

6) 24-25.05.2014 r. - WORD Częstochowa, ul. Hallera 1 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 28.04.2014 r.)

7) 14-15.06.2014 r. - WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 19.05.2014 r.)

8) 30-31.08.2014 r. - WORD Częstochowa, ul. Hallera 1 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 4.08.2014 r.)

9) 13-14.09.2014 r. - WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 18.08.2014 r.)

10) 27-28.09.2014 r. - WORD Częstochowa, ul. Hallera 1 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 1.09.2014 r.)

11) 18-19.10.2014 r. - WORD Warszawa, ul. Odlewnicza 8 – egzamin weryfikacyjny teoretyczny i praktyczny; (termin przyjmowania wniosków i opłat do 22.09.2014 r.)

 

UWAGA!

Plan umożliwia przystąpienie do ww. egzaminów niezależnie od miejsca zamieszkania osoby przystępującej do egzaminu.

W każdym terminie planuje się 1-3 sesji egzaminacyjnych w zależności od ilości zgłoszeń.

Czytaj więcej: Harmonogram egzaminów weryfikacyjnych 2014

Pomóż w rozwoju programu Egzaminator2014

Pracujemy nad kolejną odsłoną programu, Egzaminator2014. Nawiążemy współpracę z osobami które chciały by pomóc w rozwoju oprogramowania. Chodzi głównie o pracę z bazą danych pytań egzaminacyjnych - tzn. opracowywanie pytań, weryfikacja poprawności odpowiedzi oraz składni.

Szczególną uwagę kierujemy do czynnych zawodowo egzaminatorów oraz osób z trwającym lub ukończonym kursem na egzaminatora. Nie jesteśmy zainteresowani współpracą polegającą na testach funkcjonalnych oprogramowania - w grę wchodzi wyłącznie współpraca w odniesieniu do merytorycznej zawartości bazy pytań.

Zapraszamy do współpracy - warunki do uzgodnienia. Prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub przy użyciu formularza kontaktowego, zawartego na stronie internetowej.

Afera korupcyjna na Lubelszczyźnie! 24 osoby zatrzymane.

Jak donosi portal Gazeta.pl:

Do zatrzymań doszło we wtorek rano w ramach śledztwa prowadzonego od lipca przez CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jak informuje rzecznik prokuratury, Beata Syk-Jankowska, osoby, co do których są wnioski o areszt, to: Bogdan L., egzaminator z zarzutem płatnej protekcji, Edward K., mechanik z WORD, i Roman P., właściciel szkoły nauki jazdy spod Lublina. Sąd zajmie się wnioskami o areszt prawdopodobnie w czwartek.

Śledczy informują m.in. o przedstawieniu pięciu osobom zarzutu tak zwanej płatnej protekcji. Powołując się na wpływy w WORD w Lublinie, osoby te podejmowały się "załatwienia" pozytywnego wyniku na egzaminie na prawo jazdy w zamian za łapówkę - z reguły chodziło o tysiąc złotych. Wśród zatrzymanych było dwóch egzaminatorów i jeden pracownik techniczny WORD w Lublinie. Część podejrzanych ma też zarzuty związane z wręczaniem łapówek.

Niedopuszczalne zachowanie egzaminatora - nagranie video

Śląski WORD w czwartek ujawnił nagranie z egzaminu na prawo jazdy, podczas którego kursantka zauważa na swojej drodze leżącego mężczyznę. Obok niego kule. Chce się zatrzymać, ale egzaminator mówi: Pijany jest. Jedziemy. Pracodawca egzaminatora zawiadomił prokuraturę. Mężczyzna stracił pracę.

Pełna treść artykułu: TVN24.pl

Zobacz nagranie:

Zdawalność na poziomie 10% ... szału nie ma

Podsumowując w wielkim skrócie ostatnie dwa tygodnie, możemy powiedzieć jasno: ludzie nie mają pojęcia o prawie ruchu drogowego. Chodzi oczywiście o sytuacje w WORD-ach.

Od 19 stycznia 2013 obowiązują nowe zasady egzaminowania przyszłych kierowców. Po dwutygodniowym okresie egzaminowania na "nowych" zasadach, statystyki wylewają na nas kubeł zimnej wody :) Uśredniając wyniki z wszystkich Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, zdawalność egzaminu na prawo jazdy wynosi w chwili obecnej około 10%. Przykładowo, w lubuskich WORD-ach zdawalność wygląda następująco:

  • WORD Zielona Góra: 16 zdanych na 177 przeegzaminowanych,
  • WORD Gorzów Wlkp.: 18 zdanych na 188  przeegzaminowanych.

Oczywiście obwiniać można wszystko i wszystkich ale po krótkiej analizie wyników i sprawdzeniu grupy zdających egzamin z wynikiem pozytywnym okazuje się, że powód jest banalny. Dominującą grupą wśród osób które zaliczyły egzamin są osoby które wcześniej posiadały prawo jazdy i przystępują do egzaminu w celu "odzyskania" uprawnień. Wniosek i nauka z tego idąca jest taka, że aby zdać aktualnie egzamin teoretyczny trzeba znać przepisy w sposób bardziej ogólny. W konfrontacji z nową formą egzaminowania, dotychczasowa metoda nauczania przepisów całkowicie zawiodła... w sumie trochę proroczo wspominamy poprzedniego naszego niusa ;) Jednak scenariusz "rzezi niewiniątek" stał się faktem.

No nic nasi drodzy kursanci, "Ustawa prawo o ruchu drogowym" w dłoń i czytamy. Raz, drugi, trzeci... i egzamin teoretyczny zdamy bez problemu. Możemy zapewnić że jest to przyjemna i łatwa lektura. Do "grubych" dzieł literackich również nie należy więc nie ma tragedii... a zaoszczędzić można sobie sporo czasu i nerwów.

I szerokiej drogi!

Prawo jazdy po zmianach... czyli kompletna dezorganizacja?

Od 19 stycznia 2013 weszły w życie nowe przepisy zmieniające sposób egzaminowania przyszłych kierowców. Zmiany w prawdzie nie wielkie - mimo wstępnych założeń, narobiły jednak nie małego zamieszania. Ogromne kolejki w WORD-ach jakie w ostatnich dniach były widokiem codziennym w każdym Województwie to nic innego jak efekt niezrozumienia i strachu przed nowym. Taki bynajmniej nasuwa się wniosek po chłodnej analizie tej sytuacji.

Ze zmian w procesie egzaminowania jakie zostały wprowadzone, godną uwagi wydaje się być tylko jedna - forma egzaminu teoretycznego. Dla najbardziej popularnej kategorii B, egzamin praktyczny zostaje w zasadzie bez zmian. Egzamin praktyczny dla kategorii A został dość istotnie zmodyfikowany - widać zmiany idące w kierunku pewnego rodzaju standardu obowiązującego na zachodzie Europy. Ale wracając do części teoretycznej egzaminu - to co nas najbardziej cieszy - w końcu ktoś zadał sobie trud i wprowadzono zmiany mające na celu "zmuszenie" zdającego do myślenia. W nowej formie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy obowiązywać będzie dużo obszerniejsza baza pytań. Docelowo ma ona obejmować trzy tysiące pytań - na dzień dzisiejszy, z tego co wiemy baza zawiera około 1200 pytań. Bolączką dla zdających będzie zapewne fakt że baza pytań jest niejawna - nie kupimy sobie już w kiosku gazetki z "darmowym" programem do wykucia pytań na prawo jazdy. Brawo! To duża zmiana na plus... A co jeszcze? Nowością jest też wprowadzenie do egzaminu materiałów multimedialnych - podczas rozwiązywania testu pojawią się krótkie filmy/animacje prezentujące różnego rodzaju sytuacje na drodze. Dla przykładu film prezentujący dojeżdżanie pojazdu do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną - zdający musi szybko ocenić sytuację na filmie i udzielić odpowiedzi na przedstawione pytanie - chociażby dotyczące pierwszeństwa. To według nas również bardzo trafne rozwiązanie. Rozwiązania tego typu pozwalają już na etapie egzaminu teoretycznego zrobić swego rodzaju "odświew" wśród zdających. Łatwo wyeliminuje się zdających którzy w przypadku starej formy egzaminu i tak by oblali egzamin - najpóźniej podczas egzaminu praktycznego "na mieście". Nie wiemy czy na 100% ale na pewno w znaczny sposób zmniejszy się ilość zdających, którzy przy dojechaniu do skrzyżowania nagle się "zacina" i zaczyna się zastanawiać kto ma pierwszeństwo :) Taka forma egzaminowania wymusza w pewien sposób nałożenie wiekszego nacisku na wyćwiczenie mechanizmu szybkiej analizy sytuacji na drodze - a nie szybkiego przypominania sobie konkretnego pytania z bazy pytań egzaminacyjnych. A nie oszukujmy się... do tej pory zdecydowana większość osób zdających egzamin teoretyczny była w zasadzie w stanie powiedzieć że na pytanie takie i takie odpowiedź prawidłowa to AC a na takie i takie to ABC. Znaczenie merytoryczne nie rzadko było mało istotne... bo po co? Wystarczyło się "wykuć na blachę".

A jak wypadły pierwsze egzaminy na "nowych" zasadach? Obnażyły jakość przygotowania zdających... :) Bo zdawalność poniżej 20% świadczyć jedynie może o tym, że ludzie ubiegający się o prawo jazdy nie znają w zasadzie prawa związanego z ruchem drogowym. Podsumowując... mimo tego że jest chaos, zamieszanie i różne trudności związane z wdrażaniem nowego systemu egzaminowania - wyjdzie nam to wszystkim na dobre.

Harmonogram egzaminów weryfikacyjnych dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów w 2012 roku

Opublikowany został (w końcu) Harmonogram egzaminów weryfikacyjnych dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów w 2012 roku.

Czytaj więcej: Harmonogram egzaminów weryfikacyjnych dla egzaminatorów i kandydatów na egzaminatorów w 2012 roku

UWAGA! Nowy numer telefoniczny wsparcia technicznego!

Szanowni Państwo, informujemy że od dziś, tj. od 26.03.2012 w związku ze zmianą operatora telekomunikacyjnego zmieniony został numer telefonu przeznaczony do bezpośredniego kontaktu z działem pomocy technicznej Egzaminator2012. Poprzedni numer telefonu jest już nieaktualny. Aktualnie obowiązujący numer znajduje się w zakładce kontakt, oraz w oknie "Szybki kontakt" w lewym menu na naszej stronie internetowej. Przepraszamy za wynikłe w związku z tym niedogodności oraz zapraszamy do kontaktowania się z nami od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 16:00. Pozdrawiamy!

"Drzwi wyrywa z korzeniami"... czyli jak okaleczyć Maserati

Fragment programu produkcji TVN - Zakup Kontrolowany, w roli głównej Maserati Gran Turismo :)

Zapewne większość z Państwa zna już tą scenkę - ale przypomnijmy:

Z komentarza jaki wpadł mi w ucho przy okazji jakiegoś wieczornego programu we wspomnianej już wyżej stacji telewizyjnej, wynikało że sytuacja skończyła się oczywiście przybyciem Policji w rezultacie czego kierowca autobusu został ukarany mandatem. Przyjąłem do wiadomości jakoś nie specjalnie zawracając sobie tym głowę... ale nie dalej jak pięć minut po tym zacząłem się zastanawiać... chwila... Artykuł 45, ustęp 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi:

Art. 45. 1. Zabrania się:
...
3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
...

Oczywiście nie twierdzę że kierowca autobusu również nie powinien upewnić się o sytuacji na drodze (szczególnie w bezpośrednim obrębie pojazdu), nie mniej jednak wydaje mi się że obarczanie tylko jednego z kierowców całą winą jest w tym przypadku niewłaściwe. Mam też dziwne wrażenie że bohaterzy filmu "przesiadają się" przy okazji zatrzymania w zatoczce dla autobusu komunikacji miejskiej - ale to moje przypuszczenie jakie mam oceniając tak czy inaczej wykadrowany materiał. A co Państwo sądzicie o tej sytuacji?

Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych 2012

Od początku lutego 2012 obowiązuje nowy - jak twierdzi Ministerstwo - zaostrzony taryfikator punktów karnych za wykroczenia drogowe. Nowy taryfikator urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przygotowali po konsultacjach z policjantami. Ostrzejsze kary mają być odpowiedzią na nagminne łamanie przepisów przez kierowców.

W dalszej części artykułu można pobrać aktualne tabele taryfikatora mandatów i punktów karnych w PDF.

Czytaj więcej: Nowy taryfikator mandatów i punktów karnych 2012

Wypadek na placu egzaminacyjnym WORD Częstochowa [1.02.2012]

Wypadek zarejestrowany przez system monitoringu samochodu egzaminacyjnego. Sytuacja miała miejsce na placu egzaminacyjnym WORD Częstochowa podczas wykonywania z pozoru banalnego zadania, jazdy po łuku. Kobieta całkowicie zdezorientowana, pomyliła pedał gazu z hamulcem. Najbardziej niepokojącym jest fakt, że w żaden sposób nie reagowała i nie zdawała sobie chyba sprawy z powagi sytuacji i niebezpieczeństwa jakie grozi jej i innym uczestnikom ruchu. Pobliska droga na szczęście okazała się pusta.

Czytaj więcej: Wypadek na placu egzaminacyjnym WORD Częstochowa [1.02.2012]

Premiera strony produktu Egzaminator2012

Przedstawiamy Państwu premierową odsłonę strony WWW produktu Egzaminator2012. Tym bardziej mamy co świętować ponieważ jest to jednocześnie premiera pierwszej publicznej wersji (RTM) naszego produktu. W dziale "Pobierz" jest już dostępna ostateczna wersja Egzaminatora2012 w postaci pliku instalacyjnego. Mamy wielką nadzieję że zmiany i nowości jakie wprowadziliśmy przypadną Państwu do gustu, a praca z naszym oprogramowaniem będzie przyjemna jak nigdy.

To ważne dla nas wydarzenie chcielibyśmy jakoś zaakcentować - w związku z tym, na dobry początek, postanowiliśmy wprowadzić dla Państwa promocję cenową. Aktualna oferta z promocyjnym cennikiem ("Cenowe przedwiośnie") obowiązywać będzie do pierwszego kwietnia br.

Korzystając z okazji chcielibyśmy również pochwalić się niebagatelną ilością aktywnych kopii naszego poprzednika, liczba instalacji EgzaminatoraLS (w tym DEMO) przekroczyła 1500! Dziękujemy!

Uruchomiliśmy nasz oficjalny profil na Facebooku

Można powiedzieć że "testowo", ale nie zmienia to faktu że stało się. Uruchomiliśmy nasz oficjalny profil na największym światowym portalu społecznościowym - tzn. rzecz jasna na Facebooku. A to wszystko po to by łatwiej do Państwa dotrzeć. Jeśli konto zda egzamin to zostanie z nami na stałe. Chcemy by był on zarówno dla nas, jak i dla Państwa, dodatkowym kanałem komunikacyjnym - liczymy że dzięki niemu również będziemy mogli wymieniać się z Państwem ważnymi informacjami. Miło nam również będzie jeśli będziemy od Państwa dostawać różnego rodzaju informacje i wiadomości za pośrednictwem facebooka :)

 

Znajdziecie nas na Facebooku pod adresem: facebook.com/Egzaminator2012 Zachęcamy serdecznie do "Lajkowania" naszego profilu :)

© 2oo9-2o12. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Prezentowane oprogramowanie chronione jest prawe autorskim oraz innymi postanowieniami prawnymi.
www.Egzaminator-Testy.pl